מאמרים

ידיות כפתור - אילו סוגי ידיות כפתור קיימות?

ידיות כפתור הם פתרון מעולה לעיצוב מגוון אלמנטים, בעיקר כאשר הן אינן תופשות מקום רב על גבי הריהוט, אך השימוש בהן הן פונקציונאלי במיוחד, והן משמשות כאלמנט עיצובי משולם. כיום ישנן מגוון סוגי ידיות המתאימות כידיות לארונות, ידיות למטבח, ידיות לרהיטים שונים, ידיות לשידת תינוק ועוד.

אז כיצד נתאים את סוג הידית לעיצוב הרהיט שלנו?

ידיות ענתיקה לעיצוב הבית

בשנים האחרונות ישנה מגמה והיא חזרה לעיצוב העתיק, הלוא הוא אותו עיצוב בסגנון וינטג' שלוקח אותנו אל ימים פשוטים יותר, בהם הכל היה יותר נעים ומזמין.

קולבים - ווי תלייה מעוצבים

אפשר לשפר ולשדרג בצורה נחמדה את הבית, באמצעות תוספת פשוטה של של הוספת אמצעי תלייה מעוצבים לקיר. תוספת קטנה זו, מסייעת לעיצוב הבית מ2 סיבות:

  1. כאשר הבגדים והחפצים תלויים, אז הבית מסודר, וחלל הבית נראה יפה יותר.
  2. אם בוחרים בווים המתאמים לעיצוב הכללי של הבית, אז משדרגים בכך את עיצוב הבית.

לאן מתאימות ידיות כפתור?

ידיות כפתור הן אותן ידיות שיכולות להתאים למגוון שימושים. ידיות אלה מתאימות למגוון מטרות ומיקומים, תוך שהן מעוצבות בשלל עיצובים החל מידיות במראה פורצלן, ידיות בעיצוב ברונזה מבריקה, ידיות בעיצוב פסיפס, ידיות בצבעים חלקים, ידיות קטנות למראה ועוד. אז לאן מתאימות ידיות מסוג זה? הכל במאמר הבא.

ידיות למטבח

ידיות למטבח

איזה סוג ידיות נבחר למטבח? התשובה לשאלה זו, תלויה היטב בסוג המטבח שלכם. יש כמה סגנונות עיצוב של מטבחים. לכל סגנון עיצוב, יש אופי אחר ואווירה אחרת. לפעמים גם החומרים מהם מיוצרים הארונות יהיו שונים. 

ולכן, גם את בחירת הידיות נתאים לפי סוג הארונות.ישנם סוגים שונים וחומרים שונים של ידיות למטבח.

ידיות פורצלן למטבח

ידיות פורצלן יכולות להוסיף הרבה למטבח, אולם ידיות אלו לא מתאימות לכל סוגי המטבחים. לידיות אלו, יש אופי וסגנון מיוחד, המזכיר לנו סגנון עתיק במיוחד. לכן אפשר לשים אותן רק במטבחים מיוחדים עם אופי ועיצוב מיוחד, הקרוב כמה שיותר לעיצוב עתיק. סגנונות אפשריים של מטבחים, הם מטבחים איטלקיים, מטבחים עתיקים, מטבחי פולימר בסגנון כפרי, ועוד. לא לכל מטבח מתאימים הידיות הללו, וצריך להשקיע מחשבה האם לשלב, ואיך לשלב בצורה טובה ויפה.

ידיות לחדר ילדים

ידיות לחדר ילדים, שונות מידיות רגילות. העיצוב שלהם צריך להיות באווירה ובסגנון המותאם לילדים. סוג החומר ממנה תהיה מיוצרת הידית, יהיה שונה מסוג החומר ממנו ייצרו את הידיות למטבח ולחדר הורים. ישנם סוגים שונים של עיצובים המותאמים לילדים.

חשוב מאוד לבחור עיצובים המשרים אווירה נעימה, ומתחבבים על הילדים.

המדריך השלם להכרת מוצרי פרזול לבניין

כאשר אתם רוצים לבחור מוצרי פרזול לבניין, ישנם מוצרים רבים. במאמר זה, נערוך לכם היכרות מקיפה עם מוצרי הפרזול, ייעודם, וסגנונות העיצוב של מוצרי פרזול. מוצרי פרזול מיועדים למטבח, לרהיטים, לארונות, ולחלקים נוספים בבית.

מהם מוצרי פרזול?

רעיונות להכנת עמודים של קולבים/ ווי תלייה מחומרי מחזור

בהרבה בתים, אוהבים לקשט את הסלון או החדרים בעמודים עם ווי תלייה וקולבים. עמודים אלו, משמשים לתליית מעילים וחליפות. בדרך כלל, קונים עמודים אלו בכסף, ולעיתים בסכום יקר. למעשה, אפשר באמצעות טכניקות עבודה פשוטות להכין עמודים אלו באמצעות גלילי קרטון גדולים תעשייתים. אפשר גם להכין משטח ישר לווי תלייה באמצעות קאפה צבועה, או קרטון ביצוע.

ידיות למטבח כפרי

 

כאשר אתם בוחרים ידיות למטבח כפרי, אתם צריכים לבחור ידיות מיוחדות, ובעלות סגנון עיצוב מיוחד. מומלץ, שיהיו אלו ידיות קשת, אך בעלות עיצוב מרשים וסגנון ענתיק. ישנו מבחר גדול ורחב של ידיות ענתיק המתאימות למטבח. חשוב לשלב את הידיות הללו במטבח בצורה טובה וחכמה. ישנם כמה כללים שכדאי ללמוד ולדעת על שילוב נכון ומתאים של ידיות ענתיק במטבח.

להתאים ידית לפי צבע:

כיצד בוחרים דלת כניסה

לדלת שאנו בוחרים להציב בכניסה לביתנו ישנה משמעות רבה. מעבר לתפקידה הפונקציונאלי של הדלת לסגור ולאטום את פתח הכניסה לבית מפני אורחים בלתי רצויים, לכלוך, שמירה על הפרטיות והבטיחות של דיירי הבית, יש לה גם תפקיד דקורטיבי . דלת כניסה, או דלת החוץ היא למעשה כרטיס הביקור לבית שלנו, משום שזהו הדבר הראשון שכל מי שמגיע אל דירתנו או ביתנו רואה טרם הכניסה אל הבית. בנוסף לתפקיד הפונקציונאלי והעיצובי של הדלת יש לה גם חשיבות סמלית רחבה.

כיצד לעצב את ביתכם בסגנון מודרני

אם אתם מתפעלים מחללים מרווחים המעוצבים בסגנון העכשווי, אם אתם נמשכים אל רהיטים ואביזרים המאופיינים בקווים גיאומטריים נקיים ואם אתם אוהבים להרגיש מעודכנים וטרנדיים, קרוב לוודאי שהסגנון המודרני הוא הסגנון שיהפוך את ביתכם לבית חלומותיכם. בין אם אתם נכנסים אל בית חדש ובין אם אתם רוצים לעצב את ביתכם הנוכחי בסגנון המודרני, חשוב להבין תחילה את העקרונות העומדים בבסיס עיצוב בסגנון זה. זאת כדי להקל עליכם את מלאכת תכנון העיצוב ובחירת הרהיטים, התאורה, הטקסטיל והאביזרים המשלימים לבית.